Založ si blog

Hnus v podaní predsedu Špecializovaného trestného súdu

Nedávno na Aktuality.sk vyšiel článok „Judáš: Prečo neobstál Kučerkov príbeh o nátlaku premotivovaných policajtov (analýza rozsudku)“. Napriek tomu, že podľa môjho názoru ani Aktuality.sk, ani sudca Ján Hrubala nezvyknú takmer nikdy prezentovať nič, čo by mohlo byť vierohodné, článok som si prečítal (resp. „kvázi“ analýzu). Komentár autorky článku vypúšťam, nakoľko je vysoko tendenčný a ani nejde o analýzu. Zaujali ma však isté pasáže, ktoré má podľa autorky obsahovať rozsudok Jána Hrubalu.

Ako sa sudca Ján Hrubala vyrovnal s tým, že k skutku, za ktorý odsúdil Kučerku, sa priznal pôvodne niekto iný?

Sudca uvádza, že:

„Práve vždy rovnaké a vo všetkých detailoch absolútne súladné ,verklíkovanie‘ prežitých udalostí všetkými rovnako je dôvodom na zamyslenie sa, či nejde o výpovede ,naučené‘ a dopredu pripravené.“

Inými slovami, čím viac sa výpovede kajúcnikov líšia v jednej veci, tým sú kajúcnici vierohodnejší? Uvedomuje si tento „účastník svätého boja proti korupcii“, čo vôbec produkuje?

A smutný „humor“ v článku sa touto perlou nekončí (citujem autorku):

„Za slabé miesto považovala obhajoba napríklad výpoveď bývalého šéfa národnej jednotky finančnej polície Bernarda Slobodníka, ktorý sa na Kučerkovu rolu v korupčných prípadoch „rozpamätal“ až časom. Najprv chcel totiž zrejme svojho niekdajšieho podriadeného z celej veci vynechať.“

„Až neskôr sa potom rozhodol povedať celú pravdu, nakoľko ,sa zorientoval‘ a rozhodol sa, že jediná možnosť preňho je postupovať čisto len tým, že bude vypovedať pravdivo vo všetkých veciach,“ píše sa v rozsudku o vývoji postoja Bernarda Slobodníka.

Najprv to nie podstatné, ale nekonštatuje tým sudca Hrubala, že Slobodník teda pri prvých výpovediach klamal? Ak klamal, nemohol klamať opäť? A rovnako pri jeho ďalších výpovediach?

Ale dosť k tomu, čo vyprodukoval Hrubala a neskôr Aktuality.sk. Vráťme k realite. Nebudem zverejňovať všetky výpovede, napokon tie je možné dohľadať v mojom predchádzajúcom článku.

1.) Uznesenie o začatí trestného stíhania a vznesenia obvinenia voči osobám ako Norbert Bödör, Tibor Gašpar, Bernard Slobodník a iní.

Časť tohto dokumentu sem dávam len preto, aby bolo jasné, čo je bod 8.) obvinenia, za ktorý bol napokon odsúdený Marián Kučerka. Aj v obvinení sa uvádza, že „presne nezisteného dňa v roku 2017 – 2018 odovzdal Mgr. František Böhm prostredníctvom JUDr. Ľudovíta Makóa obvinenému Ing. Bernardovi Slobodníkovi jednorázovú finančnú odmenu – úplatok v celkovej výške 200 000 eur“.

2.) Priznanie Bernarda Slobodníka k bodu 8 obvinenia zo 06.11.2020

Tu je môj komentár zbytočný, prosím prečítajte si časť jeho výpovede v mojom predchádzajúcom článku.

S týmto priznaním sa teda „elitný“ sudca Hrubala vysporiadal tak, že mu bolo „logicky vysvetlené“, že Slobodník sa omylom priznal, že zobral 200 000 Eur a následne si spomenul, že to nie on si to zobral? Alebo že by „chronický“ kajúcnik Slobodník chcel najprv „priateľsky“ kryť Kučerku a preto chcel na seba zobrať aj to, čo nespáchal?

3.) Výpovede Makóa, Petrova, Böhma?

mojom predchádzajúcom článku som zverejnil časti jednotlivých výpovedí troch vyššie uvedených kajúcnikov, z ktorých každý a dokonca niekoľko krát tvrdil, že 200 000 EUR išlo Slobodníkovi (nie Kučerkovi). Pán Hrubala, aj toto Vám bolo logicky zdôvodnené predpokladám osobami z Úradu špeciálnej prokuratúry či NAKA? Aj v tomto prípade chceli všetci najprv kryť Kučerku a potom „pochopili, že musia spolupracovať“? Toto je teda komédia.

4.) Manipulácie s výpoveďou Slobodníka

Predpokladám, že sudca Hrubala „prehliadol“ (alebo mu to bolo „logicky vysvetlené“) aj svedectvo Jána Hazuchu, ktoré sa týkalo konkrétnej manipulácie so spisom Kučerku.

Kučerka bol obvinený v rámci policajnej akcie „Judáš“ v decembri 2020, táto trestná vec mala spisovú značku 335 z roku 2020 (išlo o vyčlenenie na samostatné konanie z veci 331 z roku 2020 – „Očistec“). Je veľmi zaujímavé, že ešte pred obvinením a zadržaním Kučerku bol v rámci „Očistca“ vykonaný dôkaz v prospech Kučerku – ide o vyššie uvedenú výpoveď Slobodníka. Čiže napriek tomu, že ku skutku sa priznal Slobodník, bol Kučerka zadržaný a obvinený. Slobodník až v rámci trestnej veci 335 zmenil svoju výpoveď a za páchateľa označil práve Kučerku.

Ešte zaujímavejšie však je, čo sa dialo s výpoveďami Slobodníka ďalej. Podľa Hazuchu bola výpoveď Slobodníka (s priznaním) z trestnej veci 331 (Očistec) súčasťou trestnej veci 335. S týmto sa bolo treba nejak zo strany OČTK vysporiadať, veď ako by mohol ísť Kučerka do väzby, keď sa k spáchaniu predmetného trestného činu priznal Slobodník? Podľa Hazuchu „po dohode osôb Čurilla, Ďurka, Repa, Šurek a pravdepodobne aj Kysel mala byť táto zápisnica p. Slobodníka z trestnej veci 335 odstránená, tak aby nebola súčasťou spisu pri rozhodovaní o väzbe M. Kučerku“. Čurilla a Ďurka sú vyšetrovateľmi NAKA, Repa, Šurek a Kysel sú „elitnými“ prokurátormi ÚŠP.

Čo bolo výsledkom takejto aktivity OČTK? No predsa to, že Mariána Kučerku poslal Špecializovaný trestný súd do väzby. Sudca, ktorý ho tam poslal, sa volá Ján Hrubala, ale to asi čitateľov už neprekvapilo. A vo väzbe sa Kučerka zlomil a priznal k tomu, čo podľa vlastných slov na súde ani nespáchal.

Relevantné časti z výpovede Hazuchu som zverejnil v mojom predchádzajúcom článku.

A toto má byť nezávislosť súdnictva? Minimálne v prípade Špecializovaného trestného súdu sa o tom vôbec nedá hovoriť (česť výnimkám). Mne skôr ŠTS pripadá ako pobočka Úradu špeciálnej prokuratúry. A jeho predsedovi Jánovi Hrubalovi by ďaleko viac než talár sedela fľaša rumu v ruke.

Ako málo dnes stačí k odsúdeniu človeka za niečo, k čomu sa priznal niekto iný…

David Friček

david.fricker@tutamail.com

P.S.: Chcem vyzvať tých, kto disponuje dôkazmi či informáciami podobného charakteru k ďalším prebiehajúcim konaniam, aby mi ich poslali na uvedenú emailovú adresu.

Lúčim sa s čitateľmi, nakoľko nemôžem na Pravde písať pravdu

07.09.2022

Svoj prvý článok na blogu Pravdy som zverejnil v máji tohto roka. K dnešnému dňu sa počet mojich článkov vyšplhal na 6, ale na pochybnosti.blog.pravda.sk môžete vidieť len 4. Práve to, že zvyšné dva nemôžete vidieť a čítať je dôvodom prečo tu dnes končím. Nekončím s písaním (aj keď to by sa niekto potešil), budem v tom naďalej pokračovať. Nemám to vôbec [...]

Obvinenie nominanta OĽaNO Mareka Kaňku – zaujímavé súvislosti.

29.06.2022

Pochybnosti… Taký je názov môjho blogu. Píšem o prebiehajúcich údajne „očistných“ procesoch v spoločnosti, ktoré však často vyvolávajú oprávnené pochybnosti. A pochybnosti vo mne vyvoláva aj obvinenie, ktoré vzniesla Národná kriminálna agentúra odbor Stred dňa 09.06.2022 (ČVS: PPZ-87/NKA-ST4-2019) nominantovi OĽaNO na funkcii generálneho [...]

Ako sa vyšetrovateľ NAKA a Marián Kučerka vzopreli Úradu špeciálnej prokuratúry.

13.06.2022

24. mája prebehla médiami správa, že Inšpekcia MV zadržala policajného vyšetrovateľa NAKA Tomáša Emmela a rovnako zasahovala aj v rodinnom dome Mariana Kučerku, kde na to, aby doručila Kučerkovi predvolanie na výsluch, musela preskakovať plot. Viaceré médiá to okomentovali ako „pokračovanie vojny policajtov“. Nezdieľam tento názor. Čitateľom je pravidelne [...]

Donald Trump

Streľba na Trumpa? Agenti tajnej služby ho krvavého stiahli z pódia

14.07.2024 00:36

Na predvolebnom mítingu Donalda Trumpa v Pensylvánii zazneli zvuky podobné výstrelom, pričom exprezidenta odviedli bezpečnostné zložky z pódia, uviedla stanica Sky News.

Election 2020 Debate

Senátor Sanders podporil Bidena, označil ho za najsilnejšieho súpera pre "demagóga a patologického klamára" Trumpa

13.07.2024 20:25

Keď sa demokrati zjednotia a nenechajú sa "rozptýliť", Biden podľa neho vyhrá.

Elon Musk

Musk prispel na Trumpovu kampaň, nie je jasné koľko, uvádza agentúra Bloomberg

13.07.2024 19:50

Miliardár daroval peniaze jednej z organizácií, ktorá sa usiluje o znovuzvolenie amerického exprezidenta.

bane, uhlie, banník. baňa.

Poľský baník uväznený pod zemou viac než 48 hodín bol nájdený živý

13.07.2024 19:06

Baňu Rydułtowy vo štvrtok ráno okolo 08.00 h. v hĺbke približne 1 200 metrov zasiahli silné otrasy.

pochybnosti

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 48975x
Priemerná čítanosť článkov: 9795x

Autor blogu

Kategórie